Śladami Muru Berlińskiego

Nasza książka o Murze Berlińskim w wersji polskiej, na którą hojnie zbieraliśmy pieniądze jest już gotowa.  Z odbiorem z drukarni poczekać musimy na swoją niemiecką siostrę. Mają daleką drogę, razem więc przyjadą z Tylicza koło Krynicy-Zdroju do Berlina.

Książka poświęcona jest Joannie Trümner, która  wspólnie z  Jej najbliższą przyjaciółką Elżbietą Kargol postanowiły napisać kilka(naście) wpisów pod wspólnym tytułem »30 lat temu upadł Mur Berliński«. Z czasem ich plany uległy pewnej zmianie, autorki wybrały kilka, ich zdaniem, najciekawszych fragmentów trasy i opowiedziały historię tych miejsc. Nie tę znaną z podręczników i filmów dokumentalnych, lecz historie ludzi żyjących po obydwu stronach muru oraz ciekawostki związane z tym jedynym tego rodzaju miejscem na świecie. Niektóre z wybranych przez nie lokalizacji są prawdziwymi magnesami dla turystów z całego świata, niektóre są mało znane, o niektórych, zaczynając projekt, nie wiedziały nic.
W listopadzie 2020 roku po śmierci Joanny postanowiliśmy opublikować teksty Joanny i Eli, a dla potrzeb książki dodać to tego kilka innych miejsc i opowieści bardziej znanych  o Murze, które dopowiedziała Krystyna Koziewicz, czyli ja!

Książka została wydana dzięki wsparciu przyjaciół Joanny  Trümner (1958 – 2020).

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 219 Czytelników
Pin It