Festyn Sportowy „Aktywna Polonia”

Serdecznie zapraszamy na Festyn Sportowy „AKTYWNA POLONIA”, który odbędzie się w sobotę, 1 czerwca na obiekcie sportowym przy Hatzfeldtalle- Berlin Tegel. Przedsięwzięcie jest pierwszą tego typu wspólną inicjatywą klubów FC Polonia Berlin, Polskiego Klubu Olimpijskiego oraz Cosmos United.

Wydarzenie będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Dziecka (1.06.) i Światowego Dnia Roweru (3.06.). Przyświeca mu cel stworzenia przestrzeni dla lokalnych sportowców polonijnych (zarówno dzieci jak i dorosłych), promocja aktywności fizycznej oraz integracja społeczności polonijnej.

Najaktywniejszy z tercetu wykonawców jest powstały w 2012 r. klub FC Polonia Berlin, z prężną sekcją piłkarską – drużyny seniorów i juniorów. Polski Klub Olimpijski jest natomiast najstarszą polonijną strukturą sportową na terenie Berlina – powstał w 1989 r. Format trójstronnej współpracy dopełnia Cosmos United, gdzie trenują i grają w amatorskich rozgrywkach dorośli.

W programie festynu zaplanowano dwa turnieje piłki nożnej: turniej juniorski i turniej seniorski oraz rajd rowerowy pod przewodnictwem Pana Ambasadora Dariusza Pawłosia.
Całość dopełnią liczne atrakcje czekające na odwiedzających wydarzenie m.in.:
•oficjalne rozpoczęcie festynu

Berliński Turbo Kozak

darmowe dmuchane atrakcje dla dzieci

polski catering

otwarte zajęcia ZUMBA

gry i zabawy dla dzieci

pokaz karate z Sensei: Andrzej Staniszewski

rozmowa z maratończykiem

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym Festynie Sportowym „AKTYWNA POLONIA”

Adres:

Hatzfeldtallee 29,13507 Berlin

Czas trwania: 5 godz.

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 287 Czytelników
Pin It