Karnawał Kultur na Kreuzbergu

W roku 2024 Karnawał Kultur w Berlinie odbędzie się w dniach od 17– do 20 maja. Impreza rozpoczyna się w piątek o godzinie 16.00 i przez następne dni od rana do północy nieustannie trwa wyśmienita zabawa. Zakończenie ma miejsce w poniedziałek około godziny 23. Festiwal odbywa się w kilku centralnych punktach miasta: Waterlooufer, Blücherplatz, Blücherstraße i Zossener Straße.

Od 1996 roku w stolicy Niemiec odbywa się niezwykły festiwal, odzwierciedlający różnorodność mieszkańców Berlina. Na cztery dni w multikulturowej dzielnicy na Kreuzbergu zamienia się w jedną, wielką, kolorową imprezę.

Idea zorganizowania tego rodzaju festiwalu zrodziła się w latach 90. jako reakcja na rasistowskie i nacjonalistyczne zachowania społeczeństwa. Celem zapraszania do wspólnej zabawy ludzi o odmiennych poglądach, wyglądzie, pochodzeniu, wyznaniach, tradycjach itp. jest zintegrowanie podzielonej ludności. Świętowanie i zabawa pozwala na bliższe poznanie, zrozumienie i tolerancję, co skutkuje minimalizacją konfliktów oraz lepszą współpracą w codziennym życiu.

Więcej info: https://www2.karneval.berlin/static/index.html

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 194 Czytelników
Pin It