Polski Jarmark Gwiazdkowy w Poczdamie

18. „Jarmark Gwiazdkowy – bożonarodzeniowe spotkanie z Polską” w Poczdamie

Sternenmarkt- Polski Jarmark Gwiazdkowy odbywa się tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia w historycznym centrum Poczdamu. Przewodnią ideą Jarmarku jest połączenie niemieckiej tradycji jarmarków adwentowych z prezentacją bogatych polskich zwyczajów bożonarodzeniowych. Istotną część wydarzenia stanowi program kulturalny. Na scenie oraz na placu przez 3 dni wystąpi 18 grup muzycznych, tanecznych, cyrkowych i teatralnych z Polski i Niemiec – w tym roku również ukraińskich.

Gwiazdami tegorocznego Jarmarku będą grupy Dikanda oraz DAGADANA. Poza tym grany będzie folk, jazz, blues, muzyka świata, wystąpią chóry śpiewające kolędy, grupy taneczne i cyrkowe.

Niedziela będzie „Dniem Solidarności z Ukrainą“ , podczas którego na scenie wystąpią artyści ukraińscy.

Jarmark odbywa się na jednym z najpiękniejszych placów Poczdamu – Kutschstallhof, w otoczeniu historycznego zespołu dawnych stajni królewskich. Plac zapełni się ponad 50 straganami artystów i rzemieślników z Polski sprzedających tradycyjne oraz współczesne rękodzieło – od ozdób choinkowych przez produkty z drewna, ceramikę, wyroby z wikliny, odzież po wyroby ze skóry, szkła i biżuterii.

Na Jarmarku zjeść będzie można potrawy wigilijne, jak bigos, pierogi czy barszcz oraz napić się grzanego wina. W przylegającym do placu budynku dawnych stajni królewskich w ramach Giełdy Spotkań swoje stanowiska będą mieć przedstawiciele polskich regionów oraz polsko-niemieckie inicjatywy.

Patronat honorowy sprawują premier Brandenburgii i Ambasador RP w Niemczech.

piątek 1. grudnia w godz. 16.00-20.00

sobota 2. grudnia w godz. 11.00-20.00

niedziela 3. grudnia w godz. 11.00-19.00

Kutschstallhof, 14467 Potsdam.

Wstęp: 3 euro, dzieci do 14 lat wolny

www.sternenmarkt-potsdam.de

https://www.sternenmarkt-potsdam.de/

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 288 Czytelników
Pin It