„Europa w poszukiwaniu przywództwa”
Karpacz, 7 – 9 września 2021
Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Międzynarodowy wymiar Forum Ekonomicznego daje szansę na to, aby zastępować stereotypy faktami, a opinie kształtować na podstawie rzeczowej wymiany poglądów.
Termin: 7-9 września 2021 r.
-
Miejsce: Hotel Gołębiewski, Karpacz
-
Założenia programowe
Dzień 1
-
Inauguracyjna sesja plenarna
-
Debaty panelowe
-
Bloki programowe
-
Wydarzenia kulturalne
-
Gala Nagród
Dzień 2
- Dwie sesje plenarne z udziałem wszystkich gości Forum Ekonomicznego
- Debaty panelowe
- Bloki programowe
- Wydarzenia Kulturalne
- Gala Nagród
Dzień 3
- Dwie sesje plenarne z udziałem wszystkich gości Forum Ekonomicznego
- Debaty panelowe
- Bloki programowe
- Wydarzenia Kulturalne
- Zakończenie Forum
Punktem wyjścia do określenia tematyki poszczególnych paneli będą następujące ścieżki programowe:
- Biznes i Zarządzanie
- Europa i Świat
- Forum Bezpieczeństwa
- Forum Eksportu
- Forum Idei
- Forum Innowacji
- Forum Ochrony Zdrowia
- Forum Regionów
- Forum Ukraińskie
- Makroekonomia
- Media i Komunikacja
- Nowa Gospodarka
- Polityka Międzynarodowa
- Wydarzenia Specjalne
- Zrównoważony Rozwój
Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego
w następujących kategoriach:
• Człowiek Roku
• Firma Roku
• Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej
Program rekreacyjny:
Odbywa się w drugim i trzecim dniu Forum (prezentacja atrakcyjnych turystycznie i historycznie miejsc, atrakcje rekreacyjne regionu a także wyjątkowe atrakcje kulinarne).
Goście Forum:
Ponad 3000 gości z Europy, Azji Centralnej, USA.
Organizator:
Fundacja Instytut Studiów Wschodnich
Główny Partner Forum:
https://www.forum-ekonomiczne.pl/forum-ekonomiczne-2021/
Dolny Śląsk jest nazywany sercem Europy. Region oddalony o około 300 km od Warszawy, Berlina czy Pragi jest doskonale skomunikowany.
Dzięki świetnej lokalizacji i kadrze wykształconych pracowników przyciąga inwestorów i dynamicznie się rozwija. To tutaj na studentów z Polski i Europy czekają renomowane uczelnie i perspektywy zawodowe. Turystów przyciąga największa w kraju liczba zabytków, najwięcej zamków i pałaców, dziedzictwo architektury przemysłowej czy najliczniejsze w Polsce uzdrowiska.
Dolny Śląsk to także region wyróżniający się pod względem poziomu innowacyjności w Polsce. O jego sile stanowi olbrzymi potencjał gospodarczy i edukacyjny, doskonałe zaplecze infrastrukturalne oraz wysoka jakość kapitału ludzkiego. Do wypracowania sukcesu regionu przyczynia się rozwój biznesu – Dolny Śląsk jest siedzibą wielu polskich i międzynarodowych firm. Lokalizacji nowych inwestycji sprzyjają Specjalne Strefy Ekonomiczne. Dolnośląska gospodarka to nie tylko dobrze rozwijający się przemysł, ale także wyspecjalizowane usługi finansowe czy outsourcingowe.
Istotnym obszarem jest również „zielona gospodarka”. Intensywny rozwój gospodarczy na terenie Dolnego Śląska jest nastawiony na nowe technologie, sprzyjające racjonalnemu korzystaniu z zasobów środowiska naturalnego. Dolny Śląsk inwestuje w gospodarkę niskoemisyjną, uwzględniającą zarówno zwiększenie roli odnawialnych źródeł energii, jak i technologii efektywnych energetycznie w procesach produkcyjnych i budownictwie.
Dolny Śląsk jest krainą różnorodności, w której każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. Niesamowite góry – Sudety, tajemnicze podziemia, Szlak Zamków Piastowskich, Kraina Wygasłych Wulkanów, Stawy Milickie, będące największym kompleksem stawów rybnych w Europie, Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, to tylko niektóre atrakcje.
Najważniejsi są jednak mieszkańcy, słynący ze swojej otwartości i gościnności, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mozaika kultur, zwyczajów i tradycji tworzy klimat, dzięki któremu każdy czuje się tu jak w domu, a infrastruktura i atrakcyjność regionu sprawiają, że mieszkańcy wiążą swoją przyszłość właśnie z tym miejscem.
Źródło: www.forum-ekonomiczne.pl
Komentarze
Artykuł przeczytało 1 216 Czytelników