188 zgłoszeń w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską 2021

W konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego pobito zeszłoroczną liczbę zgłoszeń. W tym roku zgłoszono 188 prac – 104 prace prasowe (45 polskich i 59 niemieckich), 22 prace radiowe (10 polskich i 12 niemieckich), 32 prace telewizyjne (7 polskich i 25 niemieckich), 7 prac w kategorii Multimedia (4 polskie i 3 niemieckie) oraz 23 prace w kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu” (11 polskich i 12 niemieckich). W ubiegłym roku zgłoszonych prac było 181.

Organizatorzy oceniają, że wynik ten związany jest z „rosnącym zainteresowaniem tym konkursem o długiej tradycji również w trudnych czasach”. Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Gospodarz tegorocznych Dni Mediów, ogłosił: „W związku z pandemią koronawirusa rok 2020 był dla stosunków polsko-niemieckich rokiem niełatwym. Istnieje jednak zainteresowanie mediów krajem sąsiada, zmianami i rozwojem. Jest to bardzo dobry wynik. Z niecierpliwością czekam na głosy Jury”.

Podobnie jak w latach poprzednich dziennikarki, dziennikarze i redakcje mogli nadesłać większą liczbę prac. Wysokość nagród w kategoriach Prasa, Radio, Telewizja oraz „Dziennikarstwo na Pograniczu” wynosi po 5.000 euro. Jury przyzna nagrody w łącznej wysokości 25.000 euro. Laureaci tegorocznego konkursu zostaną ogłoszeni podczas uroczystej Gali w formacie hybrydowym w ramach XIV Polsko-Niemieckich Dni Mediów w dniach 27-28 maja 2021 r. w Szczecinie w Województwie Zachodniopomorskim.

Fundatorami Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz sześć regionów partnerskich: trzy województwa – zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie – i trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia.

Więcej informacji o historii Nagrody oraz składzie jury znajdą Państwo na stronie internetowej www.dnimediow.org oraz na profilu Polsko-Niemieckie Dni Mediow / Deutsch-Polnische Medientage na Facebooku.

 

Where you are in your cycle will determine what level of active ingredients is present. order cialis online Because of this, the minipill is great for women with certain medical conditions and those sensitive to estrogen.

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 124 Czytelników
Pin It