DANUTA NAWROCKA – ARTYSTKA POZYTYWNYCH EMOCJI w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku
Danuta Nawrocka kilkanaście lat temu rozpoczęła podróż po polskich i zagranicznych galeriach ,i muzeach. Jest zwyciężczynią konkursu na projekty szkła artystycznego, zorganizowanego przez Hutę Szkła „Irena” . Serie kolekcjonerskie z jej projektami trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej oraz do kolekcjonerów w Toronto i Nowym Jorku. Wystawiała w Galerii Jang Eun Sun w Seulu,Galerii Hernadez w Mediolanie , w Gukje Art Museum w Daegu,była uczestniczką XIII Światowego Sympozjum Sztuki w Muzeum Mosan w Korei Płd,brała udział w Berlińskim Festiwalu Sztuki ” 48 Stunden Neukölln” .
Z Berlina do Białegostoku
Polska malarka Danuta Nawrocka,która w Galerii “NaKole” Wiesława Fiszbacha zaprezentowała swoje prace podczas ubiegłorocznego Berlińskiego Festiwalu Sztuki ” 48 Stunden Neukölln”,wkrótce pokaże swoją twórczość w największej instytucji artystycznej na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejszym centrum życia kulturalnego w tej części Europy w Operze i Filharmonii – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Dyrektor Damian Tanajewski stawia na bogaty i różnorodny repertuar spektakli operowych, muzycznych, teatralnych, na koncerty symfoniczne ,ale również na prezentację dobrego współczesnego malarstwa zarówno polskich jak i zagranicznych artystów.
Na przełomie maja i czerwca 2017r. w tym wyjątkowym miejscu oprócz opery „Carmen” Bizeta Galeria Opery i Filharmonii Podlaski pokaże malarstwo i rysunek oraz rzeźbę Danuty Nawrockiej.
Sztuka Danuty Nawrockiej budzi wiele refleksji na temat życia i istnienia,mistrzowski kunszt ,wielka wrażliwość niosąca tak dużo pozytywnych emocji ,że cyt.”… wymiary płótna, przekraczją jego granice, aby kontynuować ich drogę w niezmierzone krainy wyobraźni” .Cytując dalej prof. Barbarę Marcinkowską :Wyobraziłam sobie ,że Jej obrazy to instrumenty o nieskończonej ilości strun,na których artystka wyraża swoje idee,myśli … .
Prof. Marian Stępak subtelność artystki dostrzega zarówno w jej osobowości jak i twóczości:
Patrząc na malarstwo i rysunek Danuty Nawrockiej widać wyraźnie to skupienie, które pozostaje po przesianiu rozmaitych doznań i odrzuceniu tego, co banalne. Delikatność, lekkość i naprowadzanie widza na skojarzenia jest wartością, która porusza i wskazuje odbiorcy w jakich rejonach własnych przeżyć i wyobrażeń powinien szukać swoich dopowiedzeń. Taką cechą powinna charakteryzować się sztuka, która nie zamierza narzucać wszystkiego w jej bezpośrednim kontakcie z odbiorcą.
Malarstwo Danuty Nawrockiej inspiruje i wzbudza emocje, w jej obrazach widać radość życia,którą artystka przejawia na codzień. Dostrzegł to również włoski poeta Claudio Florentini pisząc cykl wierszy poświęcony twórczości polskiej malarki.
ARTYSTYCZNA PODRÓŻ PO GALERIACH AZJI I EUROPY
Danuta Nawrocka kilkanaście lat temu rozpoczęła podróż po polskich i zagranicznych galeriach ,i muzeach. Jest zwyciężczynią konkursu na projekty szkła artystycznego, zorganizowanego przez Hutę Szkła „Irena” . Serie kolekcjonerskie z jej projektami trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej oraz do kolekcjonerów w Toronto i Nowym Jorku. Wystawiała w Galerii Jang Eun Sun w Seulu,Galerii Hernadez w Mediolanie , w Gukje Art Museum w Daegu ,była uczestniczką XIII Światowego Sympozjum Sztuki w Muzeum Mosan w Korei Płd,brała udział w Berlińskim Festiwalu Sztuki ” 48 Stunden Neukölln” .
Komentarze
Artykuł przeczytało 2 720 Czytelników