Dzień Ziemi – Inwestuj w naszą planetę

Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi – to wiemy. Wszystko jest ze sobą złączone jak krew, co wiąże jedną rodzinę. Wszystko jest złączone. Co się przydarza Ziemi, przydarza się także synom tej Ziemi.

Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia pod hasłem „Inwestuj w naszą planetę”. 

Każdego roku Dzień Ziemi przebiega pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono: „Inwestuj w naszą planetę”. Zrównoważony rozwój jest drogą do dobrobytu zarówno dla ludzkości, jak i firm. Firmy, które rozwinęły silne standardy ESG (Environment Social Governance), odnotowują lepszą rentowność, lepsze wyniki finansowe i pracują w nich zadowoleni pracownicy. Nie ma już wyboru między ekologią a długoterminowym wzrostem zysków. Kluczowe znaczenie dla firm każdej wielkości ma podjęcie działań już teraz. Jeśli tego nie zrobią, zmiany klimatyczne spowodują jeszcze większe katastrofalne szkody dla naszych gospodarek i będą miały negatywny wpływ na nas wszystkich. Nie jest też zaskoczeniem, że pieniądze grają ważną rolę nawet jeśli chodzi o zmiany klimatyczne. Rządy krajów mają możliwości do przekształcenia naszej gospodarki poprzez wzmocnienie ekologicznych praktyk biznesowych jako etycznej i lukratywnej opcji. Miejsca pracy związane z czystą energią zapewniają zarobki wyższe o 25% od średniej krajowej, jednak rządy nadal zachęcają do stosowania technologii szkodliwych dla naszej przyszłości. Przemysł paliw kopalnych zarabia ponad 5,9 biliona dolarów rocznie (i rośnie). Nadszedł czas, aby nasze głosy zostały usłyszane i aby przywódcy krajów na całym świecie rozpoczęli rewolucję zrównoważonego rozwoju. Jako obywatele mamy prawo i obowiązek, aby nasz głos był słyszalny. To, co każdy z nas robi i jak to robi, ma ogromny wpływ na nasze ekosystemy, a także na tempo działań korporacji i rządów. Pokolenie Z dostarcza inspiracji – 45% z nich przestało kupować od marek, które stosują mało etyczne i zrównoważone praktyki. Poprzez działania obywatelskie i nasze codzienne wybory życiowe mamy moc lobbowania i wspierania firm, które aktywnie wybierają praktyki ekologiczne i inwestycje przyjazne dla klimatu. Nie ma czasu, należy jak  najszybciej podjąć działania i inwestować w naszą planetę. 

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 343 Czytelników
Pin It