Impresje z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

6 Maja 2023 roku w Berlinie Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Ambasadami Ukrainy i Litwy zorganizowała „Bieg Przyjaźni Litwa-Ukraina-Polska”.

Pogoda w tym dniu nie dopisała, pomimo tego w biegu wzięło udział ok. 130 osób. Najliczniejszą grupę stanowiła tradycyjnie Polonia berlińska: Polonia Racing i Polonia United – Młodzieżowa Reprezentacja Berlina w Piłce Nożnej oraz Szkoła Polska im. gen. Stefana Grota-Roweckiego przy Ambasadzie RP w Berlinie i Polskie Towarzystwo Szkolne „Oświata”.

Na stronie Ambasady RP w Berlinie czytamy, iż w Biegu Przyjaźni wzięli udział reprezentacja ukraińska, litewska, dyplomaci z przedstawicielstw innych państw: Boliwii, Luksemburga, Łotwy, Słowenii i Włoch oraz Ambasador Peru i małżonka Ambasadora Ukrainy.

Brawo my!

7 Maja na zaproszenie Ambasadora Dariusza Pawłosia odbył się koncert „Polskie tanga i melodie filmowe”w wykonaniu znakomitego zespołu muzycznego oraz solowego i w duecie śpiewu Małgorzaty i Marka Picz. Repertuar pochodził od polskich kompozytorów Szpilmana, Peterburskiego, Seweryna Krajewskiego oraz Marka Grechuty. Wystąpiła również grupa folklorystyczna Krakowiacy, którzy w oryginalnych strojach ludowych zatańczyli z gracją poloneza, mazurka, krakowiaka, a więc tańce tak bardzo znane i wtopione w życie społeczne Polaków zarówno w kraju, jak i zagranicą.

W najbliższą sobotę 13 maja ciąg dalszy obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Organizatorem Festynu jest tradycyjnie Polska Rada Związek Krajowy w Berlinie. Będzie się działo na placu Ratusza Reinickendorf! Zapraszamy!

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 404 Czytelników
Pin It