Karnawał Kultur 2018 w Berlinie

W roku 2018 Karnawał Kultur w Berlinie odbędzie się w dniach od 19- do 21 maja. Impreza rozpoczyna się w piątek o godzinie 16.00 i przez następne dni od rana do północy nieustannie trwa wyśmienita zabawa. Zakończenie ma miejsce w poniedziałek około godziny 23. Festiwal odbywa się w kilku centralnych punktach miasta: Waterlooufer, Blücherplatz, Blücherstraße i Zossener Straße.

Od 1996 roku w stolicy Niemiec odbywa się niezwykły festiwal, odzwierciedlający różnorodność mieszkańców Berlina. Na cztery dni w multikulturowej dzielnicy na Kreuzbergu zamienia się w jedną, wielką, kolorową imprezę.

Idea zorganizowania tego rodzaju festiwalu zrodziła się w latach 90. jako reakcja na rasistowskie i nacjonalistyczne zachowania społeczeństwa. Celem zapraszania do wspólnej zabawy ludzi o odmiennych poglądach, wyglądzie, pochodzeniu, wyznaniach, tradycjach itp. jest zintegrowanie podzielonej ludności. Świętowanie i zabawa pozwala na bliższe poznanie, zrozumienie i tolerancję, co skutkuje minimalizacją konfliktów oraz lepszą współpracą w codziennym życiu.

Taniec, muzyka i śpiew na ulicy

W berlińskim festiwalu każdego roku bierze udział ponad 5.000 uczestników, zrzeszających się w 85 grup: tanecznych, muzycznych, akrobatycznych, artystycznych i wiele innych. Ulicami miasta podążają kolorowe korowody poprzebieranych i pomalowanych ludzi. Z pewnością zadziwi Cię rozmaitość pomysłów i rekwizytów – szczudła, bębny, olbrzymy, karły, samochody i inne pojazdy, a to wszystko przy akompaniamencie muzyki z całego świata.

W trakcie czterech dni festiwalu, wystąpi około 100 zespołów i DJ-ów, odbędą się spektakle teatralne oraz pokazy taneczne na wolnym powietrzu. Oprócz osób występujących, na Karnawał Kultur w Berlinie przybywają tłumy widzów z różnych zakątków Europy i świata. Oprócz podziwiania niezwykle pomysłowych i utalentowanych uczestników, do ich dyspozycji pozostaje około 500 stoisk z ręcznie wyrabianymi dziełami sztuki, kulinarnymi przysmakami, a także udzielających informacji na temat określonych projektów i inicjatyw.

W tych miejscach można nie tylko zasięgnąć informacji o idei powstania i historii samego festiwalu, ale także o poszczególnych występujących, grupach i planach na przyszłość. Poza tym każdy może zakupić pamiątki związane z festiwalem i prezentowanymi kulturami, a także skosztować smakołyków, pochodzących z kuchni z całego świata.

 

 

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 481 Czytelników
Pin It