Komunikat Polskiej Rady w Berlinie

Droga Polonio Berlina, Polacy mieszkający w stolicy Niemiec,

Przyjaciele Polskiej Rady Związku Krajowego!

 Wobec tak trudnej sytuacji, która dotknęła wszystkich bez wyjątku, stosując się do zaleceń władz i urzędów,  jesteśmy zmuszeni poinformować, że zapowiadany na 07.06.2020 Dzień Polonii będziemy obchodzić w terminie późniejszym.Jesteśmy pewni, że zrozumieją Państwo w pełni naszą decyzję o przeniesieniu wspólnego świętowania Dnia Polonii na bezpieczniejsze czasy.

W obawie o zdrowie naszych drogich rodaków, postanowiliśmy również zredukować do minimum statutową działalność. Do tego czasu prosimy Was, abyście nie lekceważyli zaleceń władz dotyczących walki z koronawirusem.

Jednakże w tych wyjątkowych czasach, w czasach, gdy osobiste kontakty powinny zostać w jak największym stopniu ograniczone, chcemy zachęcić wszystkich do podtrzymywania kontaktów w ramach naszej wspólnoty: Polaków i Polonii mieszkającej w Berlinie. Wykorzystajmy do tego dostępne media: telefon, e-mail, platformy społecznościowe. Pozostańmy w kontakcie szczególnie z tymi z naszego środowiska, którzy nie powinni wychodzić lub nie mogą wychodzić z domu. Nikt nie powinien pozostać sam i być zapomniany.

Dlatego proponujemy, abyście komunikowali się często ze sobą  nawzajem, oferowali pomoc i wspierali się. Jeśli kogoś nie możecie wesprzeć swoją pomocą, zgłaszajcie się do nas i piszcie pod następujący adres:

Polnischer Rat Landesverband,Zabel-Krüger-Damm 229,13469 Berlin

E-Mail:post@polskarada-berlin.de

W tych trudnych czasach musimy być solidarni i trzymać się razem!!!

Jako Polska Rada w Berlinie będziemy wspierać każdego, kto potrzebuje naszej pomocy. Tych, którzy nie mają znajomych lub rodziny zachęcamy, żeby  pisali w każdej sprawie do nas. Znajdziemy rozwiązanie. Z każdej sytuacji znajdzie się przecież jakieś wyjście.

Wspierajmy się nawzajem!!!

Zarząd Polskiej Rady Związku Krajowego w Berlinieżyczy Wam oraz waszym najbliższym zdrowia, spokoju, roztropności i wytrwałości w tym czasie.

Z wyrazami troski i szacunku.

W imieniu Rady

Przewodniczący

Ferdynand Domaradzki

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 316 Czytelników
Pin It