Koncert Don’t worry, be happy!

Don’t worry, be happy! W Polskim Instytucie w Berlinie 11 października 2019 r. odbył się koncert Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej, którzy w swoim repertuarze zaprezentowali muzyczne rarytasy sięgając po słynne utwory klasyczne i rozrywkowe.

Muzykowanie dla  członków zespołu jest sposobem na życie, która dostarcza im nie tylko moc, ale przyjemność ze wspólnej pasji, jaką jest przynależność i gra w zespole. Także wyjazdy po Polsce i zagranicę stanowią znakomitą okazją do promocji łódzkiej Orkiestry oraz wykonywanej muzyki lekkiej i przyjemnej dla odbiorców w każdym wieku. Młodzi muzycy z Łodzi w swoim programie sięgnęli po polskie i światowe przeboje, jakże przyjemne do odbioru i łatwo wpadające w ucho. Energia panująca na scenie oraz tempo w jakim zostały wykonane wzbudzały zainteresowanie także przechodniów, którzy przez włodarzy zostali zaproszeni do uczestnictwa w koncercie. Brawo Instytut!

Orkiestra w swoim repertuarze zagrała m.in. Antonia Vivaldiego „Wiosnę” z Czterech pór roku, Henry Manciniego Romeo i Julia oraz wybrane światowe przeboje  Medleya, Hansa Zimmera,  Freddy Merkury z Queen i Britney Spears.  Z polskich utworów usłyszeliśmy najbardziej rozpoznawalną kompozycję do filmu Jerzego Matuszkiewicza, jaką jest „Stawka większa niż życie”. Akademicką Orkiestrą Politechniki Łódzkiej  dyrygował Marcin Werner.

Publiczność nagrodziła występ młodych muzyków burzliwymi oklaskami trzykrotnie podrywając do bisów. Po koncercie była okazja na krótkie rozmowy z młodymi muzykami, u których dało się odczuć wielką radość i satysfakcję, że koncert spełnił  zamierzone przesłanie, jakim było: „Nie martw się, bądź szczęśliwy”!

 

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 469 Czytelników
Pin It