Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaprasza na Forum Polonijne w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy

W ramach XXVI Forum Ekonomicznego (6-8 września) w Krynicy po raz pierwszy odbędzie się Forum Polonijne, poświęcone zagadnieniom politycznym, gospodarczym i kulturalnym. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele instytucji państwowych oraz środowisk polonijnych.

Dyskusje będą się toczyć wokół sześciu tematów: „Polityka państwa polskiego wobec Polonii i Polaków za granicą”, „Co jednoczy Polaków za granicą: Kościół, język, kultura?”, „Rola Polonii i Polaków za granicą w kształtowaniu wizerunku Polski”, „Pomysł na sukces za granicą. Sukces Polonii sukcesem Polski”, „Emigracja zarobkowa – szansa czy zagrożenie?” oraz „Aktywność polskich samorządów na arenie międzynarodowej. Współpraca transgraniczna”.

„Polonia jest bardzo ważnym promotorem Polski na świecie. Pragnę, aby była zauważona i doceniona w tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego” – uważa Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Stanisław Karczewski.

„Forum Ekonomiczne jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele nauki, polityki, gospodarki, kultury oraz mediów z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Po raz pierwszy w historii Forum, w tym roku, odbędą się panele dyskusyjne poświęcone tematyce polonijnej. Program Forum Polonijnego obejmować będzie najważniejsze zagadnienia dotyczące życia naszych Rodaków poza granicami Ojczyzny. Poprzez Państwa udział w tym wydarzeniu chcę zadbać o wzmocnienie relacji środowiska polonijnego z gośćmi ze świata polityki, nauki i biznesu oraz stworzyć możliwość integracji i nawiązania kontaktów z polskimi przedsiębiorcami, które mogą w przyszłości zaowocować współpracą. Celem Forum, oprócz aspektu ekonomicznego, jest również budowanie polskiej tożsamości, wspólnoty i dziedzictwa, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie” – podkreśla Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorem Forum Polonijnego jest Senat Rzeczpospolitej Polskiej oraz Forum Ekonomiczne.

 

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 1 542 Czytelników
Pin It