Orły Biznesu Polonii Świata – Tarnów 2018

W Sali Lustrzanej tarnowskiego Ratusza  3 września  2018 roku po raz drugi przedsiębiorcy i organizacje polonijne zostali nagrodzeni Orłami Biznesu Polonii Świata. Nagrody mają charakter honorowy i są wręczane podczas odbywającego się w Tarnowie Forum Gospodarczego Polonii Świata.

Laureaci wybierani są w trzech kategoriach: firma, osobowość i organizacja. W każdej kategorii wręczane są wyróżnienie i nagroda główna w postaci odlanych z brązu statuetek orłów. Nominowanych do nagrody zgłaszają uczestnicy Forum. Spośród zgłoszonych w tym roku łącznie we wszystkich kategoriach 11 kandydatur, kapituła wybrała po dwie firmy, organizacje i osobowości. – Chcieliśmy nagrodzić kilkoro przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy w swoich krajach, Orłami Biznesu Polonii Świata. Nagrody te trafiają do osób przedsiębiorczych, odnoszących sukcesy w swoich dziedzinach – mówił podczas uroczystej gali prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

W kategorii „firma” wyróżnienie otrzymała firma ARAVATO (Irlandia), działająca w branży innowacyjnych technologii w ochronie środowiska. Wyróżnienie zostało przyznane za technologię wykorzystywania odpadów, która była wielokrotnie nagradzana m.in. nagrodą Start’up of the Year w renomowanym konkursie organizowanym przez Bank of Ireland oraz zdobyła największą ilość głosów w konkursie Polonijny Produkt Roku, organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki w Polsce. Wyróżnienie z rąk pana Krzysztofa Partyki, radcy ministra przedsiębiorczości i technologii odebrał pan Marcin Kulik, prezes firmy ARAVATO. Nagroda główna trafiła do firmy Cyclone Manufactoring Incorporation (Kanada), produkującej precyzyjne części dla branży lotniczej, jednej z wiodących firm w tej branży na świecie. To właśnie na częściach firmy Cyclone Manufacturing latają niemal wszystkie samoloty produkowane w Ameryce i Europie. Jest to zatem nagroda za osiągnięcie globalnego sukcesu w oparciu o doświadczenia i myśl polskich inżynierów oraz zarządzanie na najwyższym poziomie managerskim. Nagrodę odebrał pan Andrzej Sochaj, prezes firmy Cyclone Manufactoring.

W kategorii „osobowość” wyróżnienie przyznano pani Anicie Wojtkowskiej, prezes Pal Fusion FZE (Zjednoczone Emiraty Arabskie) za wieloletnią działalność na rzecz integracji środowiska Polonii oraz wsparcie polskich firm działających w krajach arabskich, natomiast nagrodę główną pani Marii Olsson, przewodniczącej Rady Fundacji Polonii Gospodarczej Świata (Szwecja) za wyjątkowy i dobrze pojmowany patriotyzm gospodarczy i polskie gorące serce w zimnej Skandynawii, które zawsze wspiera rodaków w trudnych chwilach. Nagrody wręczył prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

W kategorii „organizacja” wyróżnienie trafiło do Międzynarodowego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców na Ukrainie (Ukraina) za godne reprezentowanie interesów polskiego biznesu na Ukrainie, działalność społeczną oraz wsparcie kultury i edukacji. Warto podkreślić, że siedziba Stowarzyszenia jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez polskich przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić działalność na terenie Ukrainy; miejscem, w którym znajdują wsparcie i pomoc. Nagrodę z rąk Tadeusza Pilata, prezydenta Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych z USA, odebrali pan Piotr Ciarkowski, prezes Stowarzyszenia oraz Zbigniew Szołyga z PrAT SK. Nagrodę główną otrzymała Polish-American Chamber of Commerce Pacific Northwest (USA) za bardzo duży wkład w proces integracji polonijnych organizacji otoczenia biznesu i współtworzenie modelu Unii Gospodarczej Polaków działających biznesowo na całym świecie. Dodajmy, że organizacja ta od wielu lat wspiera bardzo efektywnie polskie przedsiębiorstwa z branży lotniczej i IT. Nagrodę w imieniu laureata odebrał pan Piotr Szulc reprezentujący Polsko-Amerykańską Izbę Gospodarczą.

 

www.gazetakrakowska.pl

Foto: Krystyna Koziewicz

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 2 426 Czytelników
Pin It