15 – lecie Klubu Polskich Seniorów

Nic bardziej nie postarza człowieka jak brak aktywności społecznej, bliskich relacji, radości życia. U seniorów z okazji Jubileuszu było uroczyście, wielokulturowo, wesoło, z muzyką, tańcem i śpiewem..Każdy wiek ma swoje radości! Nasze wspaniałe berlińskie seniorki! Wszystkiego najlepszego!

Begegnungzentrum Arbeiterwohlfahrt AWO na Kreuzbergu – to miejsce spotkań dla członków Klubu Polskich Seniorów, który 13 maja 2019 roku obchodzili z wielką pompą  15- lecie swego istnienia. W tym miejscu warto wspomnieć Helenę Oechesner –  założycielkę Klubu Seniora przy Domu Polskim na Potsdamer Strasse, którzy po likwidacji Domu i braku stałego lokalu nadal spotykali się w tym samym gronie – tak bardzo byli zżyci ze sobą. Do dnia dzisiejszego łączą ich stałe więzi, bawiąc się doskonale ze sobą przy lampce wina, kulinarnych przysmakach oraz  muzyce, która porywa do tańca czerpiąc radość ze wspólnej zabawy.

Kluby seniora umożliwiają  realizację własnych pasji, stanowią źródło niewyczerpanych inspiracji, wymiany doświadczeń i poglądów. Dodatkowym atutem zgromadzeń seniorów jest możliwość spotkania się w ważnych dla każdego dniach np. z okazji urodzin, Swiąt Wielkonocnych czy Bożego Narodzenia, kiedy samotność jest szczególnie uciążliwa. Najważniejsza jest  rodzinna atmosfera i możliwość zrobienia czegoś razem,  fakt uczestniczenia we wspólnocie daje poczucie jedności i przynależności do grupy, które jest bezcenne.

Jubileusz 15- lecia Klubu Polskich Seniorów miał wyjątkową oprawę, padło wiele słów uznania i pochwał od szefa AWO Banjamina Eberle, który jest bardzo wdzięczny za aktywność godną do naśladowania przez inne grupy narodowościowe. Animatorka życia senioralnego Marion Dörner dziękowała Bezirkowi za wspieranie działalności, które umożliwiają aktywnie spędzanie czasu w przyjaznej atmosferze.

Stery Klubu od ponad 10 lat przejęła przesiębiorcza liderka Jola Sierańska, która wraz z koleżanką Lucyną organizują tętniące życiem spotkania, o których donoszą media berlińskie: Radio Cosmo i stacja telewizyjna RBB.

Jak było na Jubileuszej impezie niech zaświadczy poniższa fotorelacja.

 

 

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 298 Czytelników
Pin It