De Mono- koncert w Hanowerze…

De Mono- koncert w Hanowerze…

Witam serdecznie ekipę zespołu De Mono. Cieszy mnie fakt że zdecydowaliście się na koncert dla Polonii w Hanowerze. Już 30 listopada będzie można Was zobaczyć na scenie i razem z Wami pośpiewać stare dobre utwory. Na początek chciałbym dowiedzieć  się w jakim składzie zamierzacie przyjechać do Niemiec ??

Andrzej Krzywy: Oczywiście w pełnym składzie, w którym gramy już od ponad 8 lat. Oprócz mnie i Piotra Kubiaczyka z którym zakładaliśmy De Mono w 1987 roku grają z nami gitarzyści Tomasz Banaś i Dzidek Zioło, saksofonista Paweł Pełczyński, perkusista Marcin Korbacz a na instrumentach klawiszowych zagra Paweł Dampc.

De Mono - sesja lipiec 2011 - 7

D.S: Mieszkańcy Hanoweru na pewno znają wasze kawałki,zarówno te utwory już lekko przykurzone jak i te świeżutkie. Jakich piosenek możemy spodziewać się na koncercie w Freizeitheim Döhren? A także ile czasu będziecie bawić naszą publiczność?

A.K: Zagramy koncert złożony z piosenek z całego ponad 25 letniego dorobku grupy. Nie zabraknie takich evergreenów jak „Kochać inaczej” czy „Statki na niebie”, ale również zagramy  te najnowsze, ze „złotej” już płyty „No stress” czy ostatniego krążka „Spiekota”. Myślę że wielu z gości koncertu doskonale zna utwór „Póki na to czas”, który w Polsce był wielkim hitem i najczęściej granym utworem w polskich mediach. Tej piosenki również nie może zabraknąć na blisko póltoragodzinnym koncercie w Hanoverze.

D.S: Organizatorzy postanowili zaprosić Was na występ w tak dalekim od Polski Hanowerze czy nie zostaliście zaskoczeni owym zaproszeniem ?

Piotr Kubiaczyk: Oczywiście zaproszenie trochę nas zaskoczyło lecz nie jest to nasz pierwszy koncert w Niemczech. W ciągu ostatnich lat dwukrotnie graliśmy w Essen. To były wspaniałe imprezy dla wielotysięcznej publiczności. Myślę że również i ta najbliższa w Hanoverze będzie równie udana.

D.S:  Zespół został założony w 1984r. jako Mono, następnie po trzech latach zmieniacie nazwę na De Mono. Więc jakby nie patrzeć na scenie jesteście już od 30 lat pozostaje Wam tylko pogratulować i zapytać jakiej spodziewacie się publiczności?

PK: To zależy jak na to patrzeć. Andrzej, wliczając czas kiedy grał i śpiewał w zespole Daab na scenie jest jeszcze dłużej. My traktujemy rok 1987 w którym dołączył i został frontmenem De Mono jako początek grupy.  Dlatego też w zeszłym roku świętowaliśmy jubileusz 25 lecia. Z tej okazji zagraliśmy specjalną, ogólnopolską trasą i wydaliśmy płytą „Spiekota”.

AK: Liczymy na to że publiczność będzie taka z jaką zazwyczaj mamy do czynienia. Otwarta, rozśpiewana, chętna do zabawy, spontanicznie reagująca na naszą muzykę.

D.S: Na waszych koncertach bawi się starsza jak i młodsza część publiczności jak Wy to robicie? Czy macie jakiegoś asa w rękawie którego wyciągniecie dopiero na koncercie w Hanowerze ?

AK: Z wielką radością zauważamy że na naszych koncertach bawią się niejednokrotnie aż trzy pokolenia fanów. To chyba największa satysfakcja dla każdego artysty gdy okazuje się, że jego twórczość mimo upływu czasu, jest atrakcyjna również dla młodych ludzi. My bez wątpienia takie szczęście mamy i pracujemy nad tym żeby również nowe piosenki powtarzały sukces tych starszych.

PK: Naszym „asem z rękawa” jest  Andrzej Krzywy. Warto zobaczyć koncert żeby się o tym naocznie przekonać.

D.S: Nie często mamy okazję posłuchać takiego zespołu jak De Mono w Niemczech Do występu na scenie zostało już nie wiele czasu, jakimi słowami chcielibyście zaprosić swoich fanów z Hanoweru i okolic  do przybycia na koncert?

AK:  30 listopada to dzień moich imienin. Mam nadzieję że spędzimy ten wieczór razem, wspólnie  celebrując moje, jak i wszystkich innych Andrzejów święto. Zapraszam serdecznie.

D.S:Dziękuje bardzo zespołowi za możliwość przeprowadzeniu wywiadu. Osobiście życzę Wam dużo koncertów, wielu fanów oraz licznej publiczności na koncercie w Freizeitheim. Przypominam że zespół De Mono będzie koncertował w Sali Freizeitheim Döhren, An der Wollebahn 1, Hanower 30519. Wstęp na koncert jest darmowy za równo dla dzieci jak i dorosłych. Darmowe wejściówki można zamawiać pod numerem telefonu  0171/ 54 10 303 lub poprzez e-mail aldona.polonia@t-online.de.  W koncercie wezmą udział także między innymi Beciaki z Suwałk ( X-Factor Pl) a także Kinga Skiba (Supertalent Pl). Wszystkim tym którzy lubią pobujać się w rytmie muzyki zapraszam serdecznie na koncert. Do zobaczenia na miejscu. Pozdrawiam.

Dariusz Stańczyk

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 2 788 Czytelników
Pin It