POLONIA Z BERLINA NA DNI MORZA – SZCZECIN 2016

848-ed3c2c556bea3945268c5e6d2cd1fe0d 

Dni Morza – Sail Szczecin 2016 to nie tylko piękne żaglowce oraz niesamowite oldtimery. To również mnóstwo koncertów oraz wydarzeń towarzyszących. W tym roku ustawione będą trzy sceny:

Scena Chillout
Na terenie Portu Jachtowego na Wyspie Grodzkiej ustawiona zostanie scena chillout. W piątek i sobotę, 10 oraz 11 czerwca, funkcjonowała będzie od godziny 17.00 do 20.00. W niedzielę zaś od 12.00 do 19.00. Program wydarzenia stanowić będą występy artystów grających takie gatunki jak: house, electro swing, chillout, reggae. Część z występujących to didżeje, ale nie zabraknie również wykonawców  wykorzystujących elektronikę i instrumenty.

Scena szantowo-folkowa
Zostanie postawiona na Łasztowni. W piątek zdominowana będzie przez szczecińskie kapele. O godzinie 17.00 zaprezentuje się na niej zespół Stary Szmugler. Godzinę później Chango, a na sam koniec – o godzinie 19.00 zagrają Bubliczki. Bałkańskimi rytmami tych ostatnich zachwycili się m.in. Adam Sztaba oraz Olga Kora Jackowska w jednym z najpopularniejszych talent show polskiej telewizji.

W sobotę na scenie szantowej zagrają: Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Sviata Vatra, Dikanda. W niedzielę koncerty rozpoczną się o godzinie 13.00 i potrwają do 19.00. W tym czasie wystąpią: Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Emerald, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni, Ryczące Dwudziestki.

Scena główna

Znajdzie się na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego. Podczas tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016 bawić będziemy się na imprezie VOX Tour. W piątek na scenie zaprezentuje się założony w 1988 roku rockowy zespół Golden Life. Na swoim koncie mają takie hity, jak: Ptak i drzewo, Helikopter czy Dobra, dobra, dobra. Nagrali również singiel 24.11.94 (Życie choć piękne tak kruche jest) wydany w hołdzie ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej z 1994. W wideoklipie do niego wystąpili m.in. Anja Orthodox, Edyta Geppert, Artur Gadowski, Grzegorz Skawiński, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Tomasz Lipnicki, Muniek Staszczyk.  Zagraniczną gwiazdą tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016 będzie niemiecki zespół z pogranicza rocka i popu, jedna z najpopularniejszych kapel lat 80. ubiegłego wieku  – Alphaville. Ich największy przebój Forever Young uznawany jest za hymn pokolenia lat 80. Wylansowali również takie hity, jak Big in Japan, czy Sounds Like a Me.

Sobota jest kolejnym dniem z „VOX Tour – Dni Morza – Szczecin na żywo 2016”. Tym razem o godzinie 20.00 na scenie zobaczymy Annę Cyzon, Agatę Dziarmagowską i Patryka Kumóra. Zagrają także zespoły: Banda i Wanda, Róże Europy, Rezerwat oraz Big Day.

W niedzielę o 18.00 na scenie głównej odbędzie się koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno”. Wystąpią: Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna oraz Dorrey Lin Lyles (przebój „It’s raining man”).

Grali na największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open’er, Przystanek Woodstock czy Ethnoport Festival. Grali również w wielu krajach europejskich. Teraz wystąpią podczas Dni Morza – Sail Szczecin 2016. W niedzielę o godzinie 19.30 zapraszamy na koncert KLEZMAFOUR ORKIESTRONICZNIE – KLEZMAFOUR w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Ekipa z Białegostoku, Lublina i Warszawy wykonuje muzykę klezmerską i bałkańską. Koncert potrwa do godziny 21.00.

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 1 735 Czytelników
Pin It