Malarstwo Danuty Nawrockiej na Festiwalu Sztuki w Berlinie

Kunstfestival 48 Stunden Neukölln wpisał się na stałe w kalendarz imprez na mapie kulturalnej Berlina.  Trwający od 1999 roku festiwal artystyczny zaprasza na spotkanie ze sztuką, na której nie zabraknie polskich akcentów jako,  że mieszkańcy tej dzielnicy Berlina pochodzą ze 147 krajów, a więc i z Polski. I jest ich tu całkiem sporo.

W tym roku na berlińskim Festiwalu Sztuki 48. Stunden Neukölln zaprezentuje się Danuta NawrockaDanuta Nawrocka

 Z Seulu, Mediolanu do Berlina – artystyczna podróż polskiej malarki Danuty Nawrockiej po azjatyckich i europejskich galeriach

” Szelest moich myśli ” – mówię do  Ciebie mój odbiorco, barwą, światłem, linią, abyś wiedział ,iż niezależnie w którym miejscu jesteś : biedny czy bogaty, a może bogaty lecz biedny – to są miejsca i chwile, gdzie możesz poczuć się wolny i szczęśliwy „ ,to tytuł wystawy jak i przesłanie artystki do odbiorców jej sztuki na berlińskim festiwalu.

_DSC4223 _DSC5194 _DSC5197

 

Wystawa w Galerii NaKole w Berlinie w ramach Berlińskiego Festiwalu Sztuki 48 Stunden Neukolln jest etapem artystycznej podróży Danuty Nawrockiej po zagranicznych i polskich galeriach. Ostatnia prezentacja jej twórczości w  Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy była przystankiem pomiędzy Seulem ,Mediolanem a Berlinem. Wystawy w Gukje Art Muzeum w Daegu, Jang Eun Sun Art Gallery w Seulu ,Hernandez Art Gallery w Mediolanie czy udział w XIII Światowym Sympozjum Sztuki w Muzeum Mosan  w Korei Płd. na którym Danuta Nawrocka reprezentowała Polskę świadczą o wielkim  wyróżnieniu i uznaniu dla twórczości polskiej artystki.

Prace, które zostaną wystawione podczas festiwalu 48 Stunden Neukoelln w  galerii NaKole w Berlinie, to przede wszystkim cykl obrazów pod tytułem „Szelest moich myśli”  stworzonych podczas artystycznej podróży po galeriach na całym świecie.

 Wernisaż Danuty Nawrockiej odbędzie się w piątek 24. 06. 16 o godz. 19.00 w szczególnym miejscu w galerii NaKole znajdującej na styku granic artystycznych dzielnic Neukoelln i Kreuzberg ,której właścicielem jest znakomity malarz i grafik Wiesław Stefan Fiszbach.

 

W dniach 24-26.06. 16  artystka obecna w galerii NaKole.

Wystawa potrwa do 8 lipca 2016 roku

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 2 313 Czytelników
Pin It