Recital Roberta Kudelskiego

Recital Roberta Kudelskiego ● Co mi w duszy gra

Miłosne songi min. z Brazylii, Hiszpanii, Polski, Francji, Rosji, aż po Japonię. Łączy je jedno: różne odcienie miłości i śpiewanie o niej w różnych językach. Piosenki o miłości, nie tylko do partnera, ale o miłości do miejsc, do muzyki, do swoich pasji… Piękne, wzruszające i zaskakujące. W koncercie pojawiają się również tak znane hity jak: „Show must go on”, czy almodovarowy „ Un ano de amor”.

Koncert dla sentymentalnych. Bo dla artysty sentymentalną jest kroniką jego spotkań z muzyką na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat w różnych szerokościach geograficznych.

Robert Kudelski  –  vokal

Tomasz Krezymon – fortepian

Jacek Michalski – gitara

Szymon Linet – instrumenty perkusyjneJak on robi? Pytanie banalne, dla niewtajemniczonych, na szczęście, bez odpowiedzi. Nie wystarczy być dobrym aktorem, obdarzonym świetnym głosem i tak dalej, nie myślę o charyzmie ani skupieniu, jest kilku takich aktorów. Tylko Kudel ma jednak taki dar, że chcą go słuchać w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, także, jak najbardziej, w Tarnobrzegu i we Wrocławiu, chyba ktoś z tych państw i miast zajrzał do sali, gdzie scenografia nie zaskakuje, a styl, w którym aktor do nas śpiewa, szacunek z jakim zwraca się do Brela, Aznavoura i Piaf jest zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną. Prawda, którą przekazuje Robert Kudelski nie przynosi szkody, lecz świadczy dobrodziejstwo. Uczmy się od niego – ja nie śpiewam, jestem starszy, ale uczę się patrzenia jego głosem. I wcale się nie wstydzę”

Krzysztof Zastawny

 

Robert Kudelski jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej. Po studiach związał się z Teatrem Nowym w Warszawie. Zanim ukończył studia, został laureatem pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej w 1997, a rok później został laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Zadebiutował w 1997 roku w sztuce „Romeo i Julia” Szekspira, wyreżyserowanej przez Adama Hanuszkiewicza. @@QOd tego czasu współpracował wielokrotnie z Hanuszkiewiczem występując między innymi w takich sztukach jak: „Ballady i romanse”, „Pogoda ducha” oraz „Chopin jego życie”. Występował także na deskach Teatru Syrena, Teatru Komedia oraz Teatru Scena Prezentacje w Warszawie.

Publiczność telewizyjna zna dziś także z roli Michała Brzozowskiego z serialu Na Wspólnej.

22 października 2019 (wtorek)

b-flat Acoustic Music & Jazzclub

21:00 Uhr

Eintritt: 15/18 EURO

Dircksenstraße 40,10178 Berlin

www.b-flat-berlin.de

Reservierungen: mail@b-flat-berlin.de

Tel.: +49 30 283 31 23

 

 

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 423 Czytelników
Pin It