Polonijne Forum Ekonomiczne – Karpacz 2023

Wśród dyskusji Forum Ekonomicznego nie brakuje także tych związanych z tematyką Polonii i Polaków za granicą. Po raz kolejny w ramach konferencji odbędzie się Polonijne Forum Ekonomiczne, które w ubiegłym roku zostało zorganizowane wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.  W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele władz państwowych, środowisk polonijnych, krajowych organizacji pozarządowych oraz polskich przedsiębiorstw. Podczas wydarzenia uczestnicy poruszają istotne tematy z punktu widzenia Polonii. Rozmawiają między innymi o tym czy studia na polskich uczelniach mogą być powodem masowych powrotów do kraju, o tym jak rząd i polskie przedsiębiorstwa mogą pomagać finansowo Polonii oraz o tym jak osoby mieszkające poza granicami Polski mogą skutecznie walczyć o polskie interesy.
“Opieka nad Polakami, Polonią za granicą jest naszym obowiązkiem. […] Jest to dla nas niezwykle ważne abyśmy pomogli naszym rodakom za granicą utrzymać tę polskość, kultywować ją i przekazywać następnym pokoleniom.”– mówiła w Karpaczu była wicemarszałek Senatu Maria Koc.
Celem corocznych spotkań w ramach Polonijnego Forum Ekonomicznego jest włączenie Polaków żyjących na obczyźnie do udziału w ważnych rozmowach i wydarzeniach w naszym kraju.

 

Komentarze

komentarzy


Artykuł przeczytało 387 Czytelników
Pin It